Ako si udržať jeho srdce

Autor: Petronela Hederová | 23.1.2020 o 16:17 | (upravené 23.1.2020 o 18:23) Karma článku: 4,55 | Prečítané:  582x

Láska je večný problém. Niet ženy, ktorá by z času na čas netýrala svoju kamarátku úvahami o tom, čo mohla urobiť pre to, aby udržala vzťah s mužom, do ktorého bola (prinajhoršom stále je) zamilovaná.

Rady zdieľame podrobnosti o tom, čo bolo, čo malo byť a čo sa nikdy nemalo stať. Výlevy často sprevádzajú potoky sĺz a vypité fľaše alkoholu. Kamarátka v dobrej viere počúva, prípadne dáva nápady a povzbudenia. Nič nepomáha. Sklamanie musí odznieť samé od seba.

Dnes som sa zamyslela nad tým, prečo dochádza k nedorozumeniam medzi oboma pohlaviami, ktoré neraz vedú ku krachu vzťahu. Uvažujem nad tým, čo by som poradila žene, ktorá si chce udržať muža, o ktorom je presvedčená, že za to stojí.

Pozorovaním a osobnou skúsenosťou som dospela k nasledovným bodom, ktorými sa treba riadiť, aby váš partner z bytu nikdy po vlastných s kufrom neodišiel.

  1. Držte ho v neistote, nie však v strachu. Nevešajte mu na nos každý detail dňa. V žiadnom prípade ho nebombardujte kilometrovými správami. Je vedecky dokázané, že muž nezvládne naraz prečítať viac ako tri správy po sebe. Buďte záhadná ako Blair Witch, ale pozor, nie strašidelná ako démonická mníška Valak! Muži sa ľahko zľaknú. Akonáhle nadobudnú pocit, že ich naháňate či už s kuchynským nožom, alebo s ocikaným tehotenským testom, rýchlo vezmú nohy na plecia.

  2. Spravte ho závislým. Na vás. Neprezraďte mu, kde ste schovali horčicu, pomiešajte ponožky tak, aby nikdy nenašiel rovnaký pár. Keď kúpite nový domáci spotrebič, žehličku alebo mixér, zničte návod (potom, ako sa naučíte spotrebič ovládať). Nikdy ho nepustite na nákup potravín! Kým nezistí, ktorým smerom sa nachádza obchod, bude odkázaný na to, čo mu navaríte.

  3. Vykŕmte ho. Pečte a varte tak dobre, aby mu narástlo brucho. Nie je nič horšie, ako samoľúby narcis, ktorý sa pretŕča pred zrkadlom v posilňovni a následne aj pred ženami v práci, na ulici a kade-tade. V zmysle hesla „muž bez brucha je ako šálka bez ucha“ mu pravidelne na večeru servírujte pečený bôčik a k nemu vychladené pivo.

  4. Uháňajte ho. Ponúknite mu také množstvo sexu, aké by mu ani vo sne nenapadlo žiadať. Zvádzajte ho tak často, ako je to len možné. Vybudujte v ňom Pavlov reflex, že keď začuje buchnutie dvierok od skrine, v ktorej máte uložené negližé, inštinktívne sa prikrčí.

  5. Buďte cool. Keď to preženie s pitím, nerobte mu scény. Práve naopak, ešte mu za jeden nalejte. Keď mu je zle, natiahnite mu k záchodovým dverám červený koberec. Skamaráťte sa s jeho kamarátmi a pravidelne spolu pozerajte športové zápasy.

  6. Doprajte mu voľnosť. Pravidelne ho vyháňajte na pánsku jazdu do mesta. Síce sa mu nebude chcieť, pretože pri vás mu je najlepšie, no motivujte ho napríklad tým, že ho na týždeň oslobodíte od partnerských povinností.

  7. Nezdierajte ho. Zarábajte lepšie ako on, aby nemal pocit finančného tlaku. Len mu preboha nikdy neprezraďte, že zarábate viac! Dostalo by ho to do depky. Aby sa necítil celkom zbytočný, dovoľte mu zaplatiť presnú polovicu za nájom. Ani o euro viac. Máme tu predsa rovnoprávnosť.

  8. Nezneužívajte ho na domáce práce. To, že je muž mužom, ho automaticky nepredurčuje k šikovnosti. Existujú muži, ktorí sú grambľavejší než ženy. Prestaňte sa ľutovať a robiť zo seba princeznú a chopte sa vŕtačky. Keď sa vám práca nepodarí, stále môžete zavolať schopnejšieho suseda.

  9. Neporovnávajte ho s inými. Každý muž je jedinečný vo svojej jedinečnosti a treba ho za to chváliť.

Ak sa vám napriek dodržiavaniu týchto deviatich bodov nedarí udržať srdce muža, potom pomôže len jediné: kvalitný mrazák.

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Galkovci poslúžili Smeru a SNS. Parlament však chcú blokovať Beblavý a spol.

Danko spomína možnosť vykázania poslancov zo sály.

Voderady sa opäť pokúsia predať. Cena je rekordne nízka

Dražba by mala prebehnúť v polovici marca.


Už ste čítali?