Muži sú krehké stvorenia

Autor: Petronela Hederová | 27.7.2017 o 19:45 | (upravené 27.7.2017 o 21:01) Karma článku: 5,40 | Prečítané:  2123x

Príroda je spravodlivá - zariadila, aby medzi oboma pohlaviami vládla rovnováha. Ženy sú krehké navonok, no silné vnútorne, muži to majú presne naopak. V ich drsnom tele drieme citlivá duša.  

Milé dámy, skúsili ste niekedy z plných pľúc navrieskať na svojho partnera? Pod slovom "navrieskať" nemyslím nutne takú reakciu, pri ktorej decibely vášho hlasu presiahli úroveň znesiteľnú pre ľudský organizmus. Ani tým nemám na mysli stav, kedy ste chrlili slová takou rýchlosťou, že vášmu partnerovi pri tom viali vlasy na hlave. Keď vravím "navrieskať", myslím to tiež v prenesenom význame. Ja napríklad rada "vrieskam" písomne. Prostredníctvom mailov, správ alebo chatu. Keď sa mi niečo nepáči, napíšem si. Bez príkras a bez okolkov. Tam máš!

Má to svoju výhodu, riešiť veci písomne. Napríklad máte čas premyslieť si, čo vlastne chcete povedať. Ja tento čas zvyčajne nevyužívam a píšem, čo mi podvedomie práve vyplavilo. Avšak pozor! Pred týmto vás musím varovať. Protistrana sa potom zvykne uraziť. A nielen tak, normálne. Muž, keď sa urazí, je to vážne. Vy si myslíte, že všetko sa dá vydiskutovať, ospravedlniť sa, vziať späť. No ja vás vyvediem z omylu. Takto to nefunguje. Muž má pamäť ako slon. Aspoň čo sa jeho osoby týka (to, kedy máte výročie, si pamätať nemusí).

Ak ho raz urazíte alebo pošliapete jeho ego, nikdy na to nezabudne. Môžete sa potom aj na hlavu postaviť, môžete sa ospravedlniť, že "vy ste to tak naozaj nemysleli, že je lakomý egoista, ktorý vás nikdy nemiloval", že vy ste len chceli, aby vás presvedčil, že vás vlastne miluje a všetko je v poriadku Môžete si sypať popol na hlavu, aká ste emocionálna a že ste sa nechali uniesť.

Naoko to síce ututláte, ale v skutočnosti každý konflikt zostava vrytý hlboko v podvedomí vášho chlapa. Žije si tam svojim životom a rastie, ako taký tučný červík v jablku sváru. Každou ďalšou hádkou len priberá a priberá, až nakoniec si povie, že mu jablko nestačí a odíde preč. Nie ten červík, ale váš chlap.Odpochoduje za inou, chápavejšou ženou, ktorá nie je psycho ako vy a nebude mu hovoriť škaredé veci. Lebo moderný muž má citlivú dušu a je lepšie zaobchádzať s ním ako s maľovaným vajíčkom.

Mnohé ženy by oponovali, že „veď toto sa predsa nedá!“ Problémy treba riešiť, nie sa im vyhýbať. Komunikácia je základom vzťahu. Ako si chcete udržať vzťah, keď si nepoviete, že vám iste veci vadia? Vekom som na to prišla.

Keď sa rozhodnete pohádať (alebo ak chcete jemnejší výraz – diskutovať) so svojím chlapom, zvážte tón hlasu. Inak znie kritika od éterickej bytosti, ktorá hovorí nežným hodvábnym hláskom ako myška a inak od bosorky, ktorá podáva ten istý obsah posolstva hrubým, akoby prefajčeným „hučákom.“ To je prvé pravidlo.

A potom druhé pravidlo – vety musia byť krátke a zrozumiteľné. Žiadne zložené súvetia s prechodníkmi a skrytým významom. Bože chráň! Keď niečo chcete, povedzte to teda stručne a jemným hláskom.Ani mne sa to nepáči, tiež by som chcela byť sama sebou, diskutovať a viesť siahodlhé rozpravy a filozofické úvahy. To však žiaden chlap nevydrží. Rovnako ako neznesie zlé zaobchádzanie.

Ženy, dobre vám radím. Buďte nežné na svojich mužov. Lebo sa vám môže stať to, čo mne. Že sa vám chlap zľakne, splaší ako divý kôň a utečie. A vy si potom budete musieť nájsť nového a hrať sa pred ním na éterickú bytosť.

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?